Polski gracz w e-sportowych Mistrzostwach Świata MotoGP 17!

motogp esportNiedawno ruszyły pierwsze w historii e-sportowe Mistrzostwa Świata w grze MotoGP 17, organizowane przez samą Dornę, czyli właściciela największej serii wyścigów motocyklowych na świecie.

E-sport to nie tylko Counter-Strike i League of Legends. Elektroniczna rozrywka zawitała także do gier wyścigowych, w tym konkretnym wypadku do MotoGP 17. E-sportowe Mistrzostwa Świata MotoGP 17 rozgrywane są pierwszy raz w historii. Wziąć w nich udział może każdy gracz, który przejdzie wcześniej wstępne eliminacje. Gdy tego dokona, będzie mógł uczestniczyć w sześciu głównych rundach kwalifikacyjnych, podczas których zostanie wyłoniona najszybsza szesnastka. Finaliści zmierzą się w głównym wyścigu rozgrywanym na żywo w Walencji, podczas trwania ostatniej rundy Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Naturalnie hiszpaniei włosi to główni faworyci, jako że wyścigi motocyklowe są w ich krajach bardzo popularne. Wśród nich znalazł się jednak nasz rodak – Mateusz Kapusta. Polski gracz jako jedyny trzyma poziom najszybszej światowej czołówki, a co za tym idzie, ma on szansę zakwalifikować się do finału i wygrać jedną z trzech głównych nagród – BMW 240i za pierwsze miejsce, motocykl KTM RC390 za drugie miejsce oraz Smart TV za trzecie.

Właśnie kończy się druga eliminacja. Polskiemu graczowi pozostaną jeszcze cztery, aby dostać się do finałowej szesnastki. Trzymajmy kciuki za Mateusza, jedynego polaka w e-sportowych Mistrzostwach Świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS